صفحه اصلی
   
 
 
 
 
 
  کلیه خبرها  
گزارش رسانه های خارجی از حمایت "قم" از ولایتی: تفاهم شیخ دیپلمات و طبیب دیپلمات بر سر مسئله ی هسته ای ایران‎ : عنوان خبر
1392/03/20 : تاریخ درج خبر

فرانس پرس نوشت: گروهی برجسته از روحانیون از علی اکبر ولایتی دیپلمات کهنه کار برای انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرده اند.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» ؛ یکی از این گروهها که رسماً اعلام موضع کرده، اجامه مدرسین است که مجموعه ای از اساتید و علمای برجسته قم هستند.

این درحالیست که جامعه روحانیت، دیگر گروه مذهبی هنوز اعلام نکرده است که از کدام یک از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری حمایت می کند.

ولایتی که 16 سال وزیر خارجه ایران بود هم اکنون مشاور ارشد رهبر عالی ایران در زمینه سیاست خارجه است.

او قول ترمیم روابط ایران با جامعه بین المللی و رفع مشکلات اقتصادی برامده از تحریم های غرب را داده است.

وی که یکی از شانس های پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایران محسوب می شود با رقابت دشواری از سوی جلیلی دبیر شورای امنیت ملی مواجه است.

از سوی دیگر، الشرق الاوسط با اشاره به این موضع نوشت: ولایتی طی مناظره ی روز جمعه اعلام کرد که دولت احمدی نژاد اقدامات سازنده ی او در جهت مذاکره و دستیابی به توافق را از بین برده است.

ولایتی و روحانی هر دو از عملکرد سعید جلیلی به عناون مذاکره کننده هسته ای ایران انتقاد کردند و گفتند که او توانایی و قصد رسیدن به توافق را ندارد.

ولایتی و حسن روحانی که به نظر می رسید در مسئله ی هسته ای با یکدیگر تفاهم دارند از تغییر نحوه ی گفتگو و رویکرد ایران دفاع کردند.

روحانی در این مناظره از سیاست هسته ای خود و تاثیر آن در جلوگیری از وقوع جنگ و تحریم سخن گفت.

سخنان او با اظهارات تند سعید جلیلی و قالیباف مواجه شد. آنها ادعا کرد که سیاست خارجه روحانی بدون ثمر است و باعث فشار بیشتر به ایران و عقب نشینی تهران از حقوق خود شد.

لزوم تغییر رویکرد ایران در مذاکرات اینده هسته ای نقطه ی محوری مناظره بود.

 

Copyright © 2009-2011 Fekre Farda , All rights reserved
Designed By : www.Brandco.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فکر فردا می باشد